پنج راه برای بازتاب عکس با ZenFone 3 Zoom

پنج راه برای عکاسی با استفاده از تکنیک بازتاب 

با داشتن ZenFone 3 Zoom ،  قادر خواهید بود عکس های فوق العاده بگیرید. با استفاده از بازتاب های استراتژیک می توانید یک چشم انداز جدید به عکس های خود اضافه کنید . با دانستن این ترفند ، شما قادر به گرفتن تصاویر زیبا می شوید .

 

“عمق زیادی از میدان داشته باشد”

  

در ابتدا ،  از حالت دستی مطمئن شوید که f-stop شما بالاترین حد ممکن است.
این حالت تمرکز دوربین را در محیط بازتاب و محیط اطراف آن را تضمین می کند. ولی باید مواظب باشید که فوکوس به یک اندازه نباشد . به عنوان مثال، شما می خواهید دریاچه در پیش زمینه و کوه در پس زمینه به یک اندازه فوکوس داشته باشند ،اشکال این کار این است که فوکوس برابر کوه و دریاچه باعث میشود کیفیت بازتابی موضوع اصلی (دریاچه) کمتر شود .

“موضوع اصلی را از بین ببرید”

برای بسیاری از عکسها، ممکن است بخواهید منشا بازتابی را از چارچوب کلی عکس به نقاط انعکاسی منتقل کنید و به جای تمرکز روی کلیت عکس به نقاط خاص آن متمرکز شوید . این کار میتواند موثر باشد ، بخصوص اگر روی سطح بافت یا با جهت گیری مناسبی اعمال شود . به خاطر داشته باشید که موضوع بازتاب شده باید به اندازه کافی روشن باشد که بتوانید روی آن تمرکز کنید.

“آب، فلز، و شیشه دوستان شما هستند”

 

هنگام جستجو برای نقطه بازتابی مناسب ، از مواد طبیعی بازتابنده نظیر آب، فلز و شیشه استفاده کنید. سعی کنید آنها را در اشکال و اندازه های غیر معمول پیدا کنید، زیرا این سه می توانند انواع منحصر به فردی از بازتاب را ارائه دهند. آسمان خراش ها، حوضچه ها و اتومبیل ها فقط برخی از سطوح بازتابنده ای هستند که می توانید به عنوان موضوعی پایه برای عکس خود استفاده کنید.

 

“استفاده از یک فیلتر قطبی برای حذف جلوه های خیره کننده”

انعکاس عکسبرداری گاهی می تواند از روی حیله  باشد و این کار باید با دقت انجام پذیرد. چون منعکس کردن منابع نور منجر به برانگیختگی ذهن بیننده می شود و اگر اشتباه صورت گیرد ممکن است بطور کلی موضوع  عکس نظر را تغییر دهد .
یکی از راه های این فیلتر یک قطبشگر برای ZenFone 3 Zoom است که از  ایجاد شدن یک زاویه خاص(به اشتباه) جلوگیری می کند. Aukey یک مدل clip-in را ایجاد می کند که در شرایطی که در حال تلاش برای کاهش اثرات نور مستقیم هستید به شما کمک کند .

 

“خلاق باشید “

اصولا بازتاب ها کارهای بزرگی را برای ترکیب بندی فریم انجام می دهند.
به عنوان مثال، انعکاس از سطوح مسطح می تواند خطوط مستقیم را به عنوان راهنما ارائه دهد. البته، شما می توانید این راهنما را کاملا از بین ببرید و این خطوط مستقیم را برای قرینه سازی وسط عکستان استفاده کنید . حتی میتوانید دو استفاده از خطوط بازتابی داشته باشید . اولی برای راهنمای عکس(مثلا تشعشع انوار خوورشیدبرای نشان دادن مسیر نور) و یا قرینه سازی دو سمت پنجره به کمک بازتاب انوار .

این تنها چند راه برای عکاسی بازتاب عکاسی با ZenFone 3 Zoom است. در بخش عکاسی ما در مورد دوربین بزرگ تر آن بیشتر بدانید!

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *