ریکاوری-قسمت اول

شاید بارها برای شما پیش آمده باشد که اشتباهی عکسی را پاک و یا محتوای تلفن همراه خود را سهوا پاک می کنید.و آن فایلها برای شما بسیار مهم هستند.اما در این مواقع چاره چیست؟ با ما در ایسوس ساپورت همراه باشید تانحوه ی ریکاوری و یا همان بازگردانی فایلها را به شما آموزش دهیم.

آموزش ریکاوری فایلها ، تصاویر،ویدیو ها و اسناد

در دنیای امروز راه های بسیار زیادی برای بازگردانی آنچه شما از دست داده اید وجود دارد.نرم افزارهای مختلفی در این زمینه وجود دارد.اما نمی توان گفت که بهترین کدام است.هریک ویژگی هایی دارند و قابلیت هایی را به شما ارائه می دهند.اما در ایسوس ساپورت ، ما به معرفی یکی از بهترین نرم افزارهای موجود می پردازیم.

Wondershare Data Recovery

به جرئت می توان گفت یکی از بهترین های ریکاوری این نرم افزار می باشد.از جمله خصوصیت مهم آن توانایی بازگردانی اکثر فرمت ها و حجم بسیار مناسب این برنامه است.شما می توانید آن را از اینجا دانلود کنید.

پس از دانلود و نصب آن وقتی آن را اجرا می کنید با صفحه زیر رو به رو هستید.دقت کنید این نرم افزار رایگان نیست و ما پیشنهاد می کنیم لایسنس اصلی آن را تهیه کنید تا از تمامی قابلیت های آن بهره مند شوید.

مرحله ۱

Wondershare Data Recovery
Main Windows

در اینجا کافی است نوع فایل و یا فایلهایی که نیاز دارید آنها را بازگردانید ، انتخاب کنید.

برای مثال ما تنها تصویر را انتخاب کردیم و تیک آن را زدیم.

Wondershare Data Recovery -ریکاوری
Step 2

مرحله ۲

در این قسمت باید لوکیشن یا دیسکی که فایلهای شما قبلا در آنجا بوده و پاک شده است را انتخاب کنید.گزینه های متعددی وجود دارد.برای مثال می توانید در تب اول ، دکستاپ یا Recycle Bin را انتخاب کنید.برای انتخاب دستی ، گزینه Select location و برای جستجو در کل کامپیوتر شما گزینه Whole Computer را می توانید انتخاب کنید.ما برای آموزش این قسمت به طور دلخواهDisk C را انتخاب کردیم.در تب های بعدی هم می توانید درایو و یا فلش مموری و حتی تلفن همراه خود را انتخاب کنید.

Wondershare Data Recovery-ریکاوری
Step 3

پس از زدن دکمه Start  و پایان عملیات اسکن ، با صفحه بالا مواجه هستیم.در صورتی که فایل شما در این لیست موجود نبود می توانید از گزینه Deep Scan  استفاده کنید .طبیعتا این کار زمان بیشتری طول خواهد کشید.همانطور که مشاهده می کنید ، فایلها به صورت دسته بندی های مختلف در سمت چپ نرم افزار نمایش داده شده اند.هم چنین می توانید با زدن دکمه Filter زمان و یا سایز فایل را مشخص و عملیات جستجو را راحت تر کنید.یکی دیگر از قابلیت های این نرم افزار مشاهده فایل قبل از بازگردانی است.برای مثال اگر شما عکسی را برای بازگردانی انتخاب کرده اید ، با زدن دکمه Preview  میتوانید آن را مشاهده و در صورت دلخواه اقدام به ریکاوری کنید.

در آخر با انتخاب فایل و یا فایلهای خود ، دکمه Recover را زده و محلی را برای ذخیره مشخص کنید.پس از اتمام این کار ، نرم افزار به طور خودکار پوشه فایلهای ریکاور شده را باز میکند.

هم چنین قابلیت ذخیره به صورت پروژه هم وجود دارد که می توانید تا هر مرحله ای که ادامه داده اید را ذخیره و ادامه ی آن را به بعد موکول کنید.

در صورت بروز هر مشکل و یا سوال می توانید آن را از قسمت دیدگاه ها مطرح کنید.ما در ایسوس ساپورت منتظر نظرات و دیدگاه های شما هستیم.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

2 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *